Минулої п’ятниці у Києві, у залі засідань Кабінету Міністрів України проходила ХХVІІ Генеральна асамблея Національного олімпійського комітету України, яку вів її президент, Герой України С. Н. Бубка.
У роботі взяли участь Голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, президент Міжнародної асоціації любительського боксу (AIBA) Чінг Куо Ву, народні депутати України, близько 200 делегатів, серед яких керівники національних олімпійських федерацій, регіональних відділень НОК, фізкультурно-спортивних товариств, олімпійці та їх тренери, представники державних і громадських установ, спонсори і партнери олімпійського руху, представники ЗМІ.
Виступаючи на ХХVІІ Генеральній асамблеї НОК, Голова Служби Равіль Сафіуллін зазначив, що незважаючи на проблеми в спорті, можна дивитись з оптимізмом в майбутнє, яке базується на повному розумінні спортивних проблем з боку Президента та уряду України. «Ми знаходимо, і, сподіваюся, будемо знаходити повне розуміння та підтримку. Це не порожні слова. Нагадаю, що протягом лише 2012 року, вищі посадові особи країни провели кілька зустрічей із спортсменами, тренерами, керівниками фізичної культури і спорту. Думаю, що всі ви пам'ятаєте виступ Президента країни на III Спортивному конгресі України, де він належним чином оцінив участь наших спортсменів на Олімпійських іграх у Лондоні і стан спортивної роботи в країні в цілому. Але найбільш очікуваними стали заяви Президента України Віктора Януковича щодо створення окремого центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту та підготовки окремого Закону України «Про розвиток меценатства в спорті». У вересні-жовтні двічі заслуховувалось наше питання на засіданнях Кабінету Міністрів України, де я виступав із звітом за два роки роботи і про стан справ у дитячо-юнацьких спортивних школах країни. За результатами цих звітів прийняті дуже серйозні рішення, які ляжуть в основу нашої діяльності на перспективу», – наголосив Равіль Сафіуллін.
Після виступу Голова Державної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін спільно з президентом НОК України Сергієм Бубкою, членом МОК Валерієм Борзовим та президентом Міжнародної асоціації любительського боксу (AIBA), членом виконкому МОК Чінг Куо Ву вручили чемпіонам і призерам ХХХ літньої Олімпіади в Лондоні іменні значки та дипломи МОК.
Із звітом про виконану роботу за 2012 рік, підсумки ХХХ літніх Олімпійських Ігор в Лондоні та І юнацьких зимових Олімпійських ігор в Лондоні виступив головний олімпієць України С. Н. Бубка. Також під час роботи Асамблеї було затверджено план заходів на 2013 рік. Учасники форуму також обговорили підготовку до XXII зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі та подальший розвиток олімпійського руху в Україні.
Пріоритетами в діяльності виконкому НОК визначені підготовка збірної країни до Зимової Олімпіади-2014 та інших змагань найвищого рівня, всебічна підтримка реалізації ініціативи Президента України щодо висунення кандидатури країни на проведення Зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор 2022 року.
Генеральна асамблея НОК на своєму засіданні ухвалила вивести зі складу комітету у зв'язку із закінченням повноважень представництва Миколу Костенка, колишнього першого віце-президента Федерації легкої атлетики Валерія Александрова (обидва представники ФЛАУ), генерального секретаря Федерації гандболу України Віктора Коноплястого і екс-першого віце-президента ФФУ Олександра Бандурка. Замість них членами НОК були обрані новий президент ФЛАУ Ігор Гоцул, віце-президент ФЛАУ, олімпійська чемпіонка Ольга Бризгіна, гандбольний суддя, олімпійська чемпіонка Ольга Зубарєва, президент ФФУ Анатолій Коньков. Також було обрано почесним членом НОК України голову Ради ветеранів фізичної культури і спорту Анатолія Усенка.
Також НОК прийняв рішення визнати Автомобільну федерацію України суб'єктом олімпійського руху в Україні. У лютому 2009 року АФУ отримала статус національної спортивної федерації.
Василь Гаджега,
Прес-аташе Закарпатського обласного відділення НОК України.
Ужгород — Київ — Ужгород.