Головна мета — привернення уваги до проблем інвалідів, захист їхнього благополуччя, прав людини і повноцінна їх участь у житті суспільства.
Голова обласної організації «Інваспорт» Андрій Чегіль на запитання кореспондента щодо відзначення в області Всесвітнього Дня інваліда сказав: «Останніми роками до людей з обмеженими можливостями не тільки в нашому краї, але й Україні приділяється виняткова увага. Про це свідчить і спеціальне розпорядження Кабінету Міністрів України про відзначення цього дня на високому рівні. І це сьогодні дуже важливо, щоб кожна людина, незалежно від стану здоров’я, могла стати повноправним членом суспільства, набувала знання та професійних навичок, а також займалася улюбленим спортом. Адже спорт — це шанс на повноцінне життя інваліда. Сьогодні практично у кожному місті та районі області у нас є кваліфіковані тренери з того чи іншого виду спорту, які займаються з нашими вихованцями.
Ось щойно в ужгородському спорткомплексі «Юність» завершилися урочистості, а також змагання серед інвалідів, приурочені Міжнародному Дню інвалідів. Його організатори постаралися провести його так, щоб кожен учасник не тільки запам’ятав, але й повернувся додому з нагородами та цінними призами. Цих дітей, які у спорті домагаються певних результатів та справді змагаються «через не можу», ми здорові люди повинні їх огорнути увагою. Адже це люди, які не миряться зі своїми недугами, а наперекір долі, зціпивши зуби, переборюють їх. Як це їм вдається, нам здоровим — це важко собі навіть уявити. Це справді сильні духом люди. Вони, як ніхто інший демонструють і символізують найкращі людські якості: мужність, силу, жагу до перемоги, настирливість у хорошому розумінні цього слова, як у тому чи іншому виді спорту так і над собою. Сьогодні практично всі наші герої серед нас у цьому гарному залі. Це і чемпіон Дефлімпійських ігор, змс України з волейболу Роман Герій, срібні призери: легкоатлет із Мукачева Володимир Пупена та фехтувальник на візках (Паралімпійські ігри -2012) Антон Данко, його товариш Андрій Демчик (фехтування на візках) — учасник змагань чотириріччя в Лондоні та переможець і призер етапів Кубка світу. Ми маємо і чемпіонку світу з волейболу Емілію Малету якій вручили посвідчення майстра спорту міжнародного класу. Майстром спорту України із плавання стала і Віелані Їжовська, яка на багатьох престижних змаганнях цього року була переможницею та призеркою серед спортсменів із ураженням опорно-рухового апарату (ОРА).
Збірна команда Закарпаття просто чудово виступила на традиційних фінальних змаганнях Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе», що пройшла в Євпаторії. Діти з обмеженими можливостями до 16 років змагалися у п’яти видах спорту. Уперше серед футболістів із вадами слуху наші вихованці (вони всі учні Ужгородської СЗОШ І – ІІІ ст.) здобули золоті медалі. Переможцями Спартакіади стали й волейболісти-пляжники із вадами слуху. Порадували й легкоатлети. Скажімо, вихованка Тячівської ДЮСШ Дарина Філюк (спортсменка з ураженням ОРА)) перемогла в бігу на 100 м та у стрибках у довжину, а Олександр Бумбак встановив рекорд у метанні м’ячика (51, 35 м.), Перше місце в стрибках у довжину й третє на стометрівці здобула Естер Векші.
Потішили результатами й спортсмени інваліди з настільного тенісу. Перше місце в молодшій віковій групі здобула Вікторія Нодь, а бронзовою призеркою стала Калина Квак та Микола Свида. Серед плавців із-поміж спортсменів із ураженням ОРА відзначилися Віслана Іжовська та Юрій Кравчук, які здобули разом 5 медалей різного ґатунку.
У цілому наша збірна здобула на цих змаганнях 28 медалей із яких 21 золота. На чемпіонатах України з настільного тенісу, який пройшов в Євпаторії та із більярду, що відбувся в Ужгороді серед спортсменів теж з ураженням ОРА наші вихованці теж зібрали цілий букет медалей різного ґатунку.
Прес-аташе відділення
В. Гаджега