Память. Пляжний гандбол. Людина живе доти, доки її памятають
Учора (7 червня) на спеціальному спортивному майданчику, що побудований на території ТОВ «Хустекс-ЛТД» (директор Євген Шерегій) пройшов перший Всеукраїнський турнір із пляжного гандболу пам’яті колишнього тренера Хустської ДЮСШ з гандболу Юрія Шерегія. До міста над рікою приїхало 10 команд.
На урочистому відкритті змагань член виконкому обласного відділення НОК України Василь Гаджега розповів про життєвий шлях відомого у краї дитячого тренера з гандболу Юрія Шерегія. «Хустщина — це батьківщина багатьох відомих спортсменів, зокрема, у місцевій ДЮСШ, де колись працював Юрій Шерегій свої перші кроки у великий спорт зробила бронзова призерка олімпійських ігор, дворазова чемпіонка світу та 10-разова чемпіонка СРСР у складі ГК «Спартак» Київ, змс Союзу Наталія Митрюк, чемпіонка України у складі ГК «Карпати» Ужгород у гандбольному сезоні 2011/2012 рр. мс України Беата Смерека, срібна призерка у складі збірної Ужгорода (2010/2011 рр.) Альона Калинич та Габріелла Карпинець.
Василь Гаджега подарував сину Юрія Шерегія — Євгену, котрий виступив головним спонсором цього дебютного турніру, унікальну енциклопедію «Олімпійське сузір’я України», автором якої є наша землячка, доктор наук, президент Олімпійської академії України Марія Булатова. Також автор цих рядків репрезентував капітану збірної команди Закарпаття з гандболу (ветерани 35 років і старші), свій альманах «Спортивне сузір’я Закарпаття» та спеціальний випуск газети «Спортивне Закарпаття».
Поки команди змагалися на піщаному майданчику ексклюзивне інтерв’ю дав Євген Шерегій:
— Як будувався цей спортивний майданчик?
— Гандбол — це мій улюблений вид спорту в який ще й тепер граю, правда
уже лише за ветеранів. Думка побудувати на власному підприємстві спортмайданчик для гри у пляжний гандбол визріла спонтанно, і не шкодуюю, за це. Сьогодні тут зібралося більше 100 учасників. Вони не тільки залюбки тут грають, але мають можливість спілкуватися і покупатися у стаціонарному басейні.
— Різниця між класичним та пляжним гандболом?
— На відміну від класичного гандболу (7×7), команди грають чотири на чотири. Хоча пляжників і менше у грі, однак вони вражають глядачів своєю технікою. Самі правила мотивують гандболістів до фінтів – за красиві кидки нараховують додаткові бали. Ціна голу подвоюється завдяки кидкам «пірует» і «парашут». Зробити «пірует» у пляжному гандболі непросто — гравець обертається на 360 градусів, мов дзиґа, і влучає у ворота. Закинути «парашут» — це коли форвард отримує передачу у повітрі і, не торкаючись землі, забиває гол.
Мабуть, спортивні боги були в доброму гуморі, коли створювали пляжний гандбол – це відчуває кожен, хто відвідував або ж брав участь у іграх на піщаних майданчиках.
Переможцями турніру стали вихованки СДЮШОР з гандболу управління у справах молоді та спорту ОДА з Ужгорода. Срібні нагороди були вручені господаркам із ДЮСШ «Хуст-Нарцис», а бронзові — гостям із Кам’янки-Бузької ДЮСШ, що на Львівщині.
Кубки, медалі та призи переможцям, призерам та кращим гравцям вручили начальник управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради Володимир Власюк та головний спонсор змагань Євген Шерегій.
Євген Юрійович також вручив елегантні спортивні сумки суддям турніру Тетяні Лібрі, Валерії Гордієнко та Денису Науменку.
Василь Гаджега,
прес-аташе обласного відділення НОК України.